ZIMOWE ROZMOWY – PLAN NA FERIE 2021

 1. Od 4/01/2021 do 17/01/2021 w naszej szkole trwają ferie zimowe.  Jest to ujęta w rocznym harmonogramie przerwa od zajęć dla wszystkich grup, która w tym roku ze względu na rozporządzenia odbywa się w innym niż początkowo planowanym terminie.
 2. Opłata za miesiące 12/2020 oraz 01/2021 pozostaje bez zmian – zgodnie z zapisem w umowie opłata podzielona jest na równe raty, a cały kurs składa się z określonej dla danego poziomu liczby godzin, które zostaną wypracowane do końca roku szkolnego (czerwiec 2021).
 3. Rozwiązanie konkursu na kalendarze adwentowe zostanie ogłoszone po feriach zimowych – bardzo dziękujemy za wszystkie dostarczone i przesłane prace.

W związku z długą przerwą dla naszych uczniów szkoły podstawowej oraz młodzieży proponujemy dodatkowe nieodpłatne zajęcia konwersacyjne z języka angielskiego w drugim tygodniu ferii tj.: od 11/01 do 15/01/2021.

Zajęcia będą odbywały się codziennie w wymiarze 45 min w godzinach dopołudniowych w formie onlinie i będą okazją do ćwiczenia swoich umiejętności językowych w luźnej i przyjaznej atmosferze.  Dokładny grafik zajęć zostanie przesłany do osób zapisanych w piątek 8/01.

Zajęcia są dla osób chętnych i obowiązują na nie zapisy za pośrednictwem ActiveNow – ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy trwają do czwartku 7/01/2020 włącznie.

Jak się zapisać?

Po zalogowaniu do systemu ActiveNow po lewej stronie wybieramy „zapisy na zajęcia” -> Następnie wypełniamy formularz wybierając: lokalizacja: Online; Poziom: szkoła podstawowa – angielski lub liceum/technikum – angielski, Zajęcia: „Zimowe rozmowy – klasa” (wybieramy w zależności od klasy ucznia) oraz wpisujemy klasę w kolejne pole.

W razie pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail: kursy@pilch-szkola.pl

Sekretariat szkoły w Giszowcu pozostaje zamknięty do 6/01 włącznie. Od czwartku 07/01/2021 do piątku 15/01/2021 będzie otwarty w godzinach od 9.00 do 15.00.

_____________________________________________________________________________________________

 

W tym roku możemy za wokalistą zespołu Queen powiedzieć, że dzieliliśmy chwile smutku, nadziei i obaw.
To był trudny i wymagający rok, lecz… są Święta!
Dzięki Bogu są Święta!🎄
Niech te kilka dni będzie źródłem siły, wiary oraz radości.
Życzymy, aby Nowonarodzony nie był tylko symbolem, lecz urzeczywistnieniem nowego początku! ❄️

Składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2021!🌟
Do posłuchania przy choince🎶: https://bit.ly/3oWr96W

FERIE ZIMOWE 2021: od 4/01/2021 do 17/01/2021

____________________________________________________________________________________________

 

Do przerwy świątecznej tj. 23/12/2020 zajęcia odbywają się zgodnie z ustaleniami z dnia 9/11/2020.

Na bieżąco obserwujemy sytuację i reagujemy na zmieniające się zalecenia. Gdy tylko będzie taka możliwość wrócimy do zajęć hybrydowych lub stacjonarnych.

Dziękujemy za wyrozumiałość oraz współpracę.

 

OD 9/11/2020

Szanowni Państwo,

Po rozważeniu wszelkich dostępnych obecnie możliwości zdecydowaliśmy się na przejście z zajęciami w tryb online od 9/11/2020 do 29/11/2020 dla kursantów ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dorosłych.

Giszowiec: zajęcia będą odbywać się według aktualnego grafiku (dostępny w ActiveNow)

Murcki: zajęcia będą odbywać się według uaktualnionego grafiku widniejącego w ActiveNow

Na ten moment nie mamy informacji o zamknięciu przedszkoli, dlatego dla grup najmłodszych dzieci nadal proponujemy rozwiązanie hybrydowe.

Budynek szkoły w Murckach nadal pozostaje zamknięty, więc zajęcia dla przedszkolaków z Murcek odbywać się będą nadal w naszej siedzibie w Giszowcu.

W umowie dot. kursów widnieje zapis :

„1.Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach należących do Parafii św. Barbary w Katowicach -Giszowcu przy ul.Młodzieżowej 10./ w Murckach w ZS nr 2 przy ul. Goetla 2

a)W razie wprowadzenia dodatkowych obostrzeń, związanych z reżimem sanitarnym w okresie pandemii, zajęcia będą prowadzone w formie zajęć online”

I na tej podstawie pozwalamy sobie przejść na tę formę nauczanie z uwagi na panującą sytuację.

Bardzo prosimy rodziców o udostępnienie uczniom konta ACTIVENOW.
To właśnie tam w zajęciach pojawi się link do połączenia z zajęciami online – instrukcja: INSTRUKCJA -ACTIVENOW

LOGOWANIE DO ACTIVENOW: https://app.activenow.pl/users/sign_in

UWAGA: JEŚLI JESZCZE NIE LOGOWALI SIĘ PAŃSTWO DO SYSTEMU ACTIVE NOW PROSIMY O SPRAWDZENIE ZAPROSZENIA NA MAILU LUB KONTAKT Z SEKRETARIATEM

Zajęcia prowadzone będą na aplikacji ZOOM, która jest darmowa i działa zarówno na komputerach jaki i na smartfonach/tabletach.
Instrukcję instalacji aplikacji w formie graficznej – prosimy o zapoznanie się i zainstalowanie aplikacji.
Instrukcja komputer: https://bit.ly/3btSYwL
Instrukcja telefon: https://bit.ly/33LCld0

Dostępna będzie pomoc telefoniczna w razie problemów z połączeniem pod numerem: 509 641 790 / kursy@pilch-szkola.pl

Wszelkie zapytania techniczne lub dot. organizacji szkoły prosimy kierować tylko na numer lub adres e-mail szkoły.

W razie pytań oraz indywidualnych wątpliwości/ problemów prosimy o kontakt.

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmiany od 26/10/2020

Od 26/10 wprowadzamy możliwość zajęć w formie hybrydowej. Do każdych zajęć stacjonarnych będzie dodatkowo podany link dostępny w ActiveNow do zajęć na platformie ZOOM. Zachęcamy do korzystania z tej opcji. W razie pytań prosimy o kontakt.

Bardzo prosimy rodziców o udostępnienie uczniom konta ACTIVENOW.
To właśnie tam w zajęciach pojawi się link do połączenia z zajęciami online – instrukcja: INSTRUKCJA -ACTIVENOW

LOGOWANIE DO ACTIVENOW: https://app.activenow.pl/users/sign_in

UWAGA: JEŚLI JESZCZE NIE LOGOWALI SIĘ PAŃSTWO DO SYSTEMY ACTIVE NOW PROSIMY O SPRAWDZENIA ZAPROSZENIA NA MAILU LUB KONTAKT Z SEKRETARIATEM

Zajęcia prowadzone będą na aplikacji ZOOM, która jest darmowa i działa zarówno na komputerach jaki i na smartfonach/tabletach.
Instrukcję instalacji aplikacji w formie graficznej – prosimy o zapoznanie się i zainstalowanie aplikacji.
Instrukcja komputer: https://bit.ly/3btSYwL
Instrukcja telefon: https://bit.ly/33LCld0

 

Na zajęciach stacjonarnych obowiązują maseczki/przyłbice.

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę!

Z życzeniami zdrowia,

Gabriela Pilch

 

 

 

Nowy rok szkolny 20/21

Rozpoczynamy nabór na kolejny rok kursów językowych w naszej szkole.
W ofercie znajdują się kursy grupowe z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego dla wszystkich przedziałów wiekowych.
Oferujemy nauczane języków obcych za pomocą ciekawych materiałów dydaktycznych. W kursach łączymy nowoczesne technologie oraz tradycyjne metody nauczania.
Dbamy o indywidualne podejście do każdego kursanta i staramy się, aby czas spędzony na naszych kursach był czasem w pełni wykorzystanym.

Cała oferta 20/21:    https://bit.ly/2EACDuJ            Cennik 20/21: https://bit.ly/329XflH

Dla uczniów, którzy w II semestrze roku szkolnego 19/20 przeszli na zajęcia online obowiązuje poniższy cennik: https://bit.ly/2YihGMt

We wrześniu prowadzimy konsultacje językowe oraz zapisy. W czasie konsultacji uczniowie, którzy kontynuują naukę w naszej szkole mają możliwość powtarzania materiału oraz pracę nad zagadnieniami szkolnymi pod okiem naszych lektorów. Dla nowych uczniów proponujemy zajęcia wstępne – rozmowę mającą na celu dopasowanie grupy oraz poznanie potrzeb kursanta oraz rozgrzewkę językową przed nowy rokiem szkolnym.

Szczegółowy grafik rozgrzewki znajduje się tutaj:

Przed uczestnictwem dziecka w konsultacjach prosimy o zgłoszenie się do sekretariatów w godzinach zapisów, aby dopełnić formalności związanych z umową oraz regulaminem zajęć. Dla uczniów, którzy kontynuują naukę w naszej szkole umowy zostaną przygotowane na podstawie zeszłorocznych danych. Jeśli dane uległy zmianie prosimy o informację na adres: kursy@pilch-szkola.pl

Informujemy, że na terenie szkół (korytarz/sekretariat) obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.
Prosimy również o zachowanie dystansu społecznego (min. 1,5m) oraz ograniczenia oczekiwania przed zajęciami (punktualne przychodzenie na wyznaczone godziny konsultacji).

Certyfikaty ukończenia kursów 19/20 będą do odbioru w sekretariacie w czasie zapisów.
Egzaminy końcowe z roku szkolnego 19/20 dla chętnych uczniów odbędą się 25/09/2020. Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w egzaminie do 20/09/2020 włącznie.
Przypominamy, że uzyskanie oceny A z egzaminu uprawnia do odbioru darmowego miesiąca nauki w naszej szkole (grudzień 2020).

 

________________________________________________________________________________________________

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,

W tym tygodniu dobiega końca kolejny rok nauki na naszych kursach. Był to rok pełen wyzwań, nowych możliwości, nowych technologii oraz metod prowadzenia zajęć. Rok, który dla każdego z osobna stawiał inne wymagania ale w ostatecznym rozrachunku sprawił, że mieliśmy możliwość spróbowania sposobu nauki, który być może był nam obcy.  W naszej ocenie egzamin na dostosowanie się do nietypowych warunków wszyscy zdaliśmy bardzo dobrze – każdy na swój własny sposób.

Pragniemy Państwu bardzo podziękować za cierpliwość, chęci oraz pozytywne nastawienie. Za znoszenie chwil frustracji spowodowanych technologicznymi zawiłościami i stawiania czoła wyzwaniom internetowych połączeń. Państwa postawa bardzo usprawniła wprowadzenie zajęć online w naszej szkole.

Były też osoby, które z różnych przyczyń nie przystąpiły do tego rodzaju nauczania – Państwu również dziękujemy za szczerość oraz mówienie otwarcie o przeszkodach, które uniemożliwiały uczestnictwo w zajęciach. Pragniemy Państwa zapewnić, że jeśli zdecydują się Państwo na kontynuację zajęć od nowego roku szkolnego, dołożymy wszelkich starań, aby uczniowie mogli w przystępny sposób nadrobić zaległości i płynnie kontynuować kurs w naszej szkole.

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji:

1. Uczniowie, którzy są chętni na kontynuację nauki w kolejnym roku:

 • Prosimy o zapisanie się na kontynuację poprzez swoje konto w ActiveNowinstrukcja zapisu – prosimy wybrać poziom  „kontynuacja” (angielskiego/niemieckiego lub hiszpańskiego + wybrana lokalizacja Murcki/Giszowiec)
 • Dla uczniów, którzy zapiszą się do 31/07/2020 dodajemy specjalną zniżkę: – 10 zł od opłaty wpisowej (zniżka łączy się ze standardowymi zniżkami w opłacie wpisowej)
 • Dodatkowo dla osób, które do końca brały udział w zajęciach w formie online i zdecydują się na kontynuację gwarantujemy brak zmiany cen kursów w roku 2020/2021.

2.  Prosimy o dokonanie zaległych opłat za rok 2019/2020 do 30/06/2020.

3. Odbiór dyplomów za ten rok szkolny będzie możliwy we wrześniu – szczegóły pojawią się tutaj w sierpniu.

Przypominamy również, że w ActiveNow w zakładce „Moje Dane” w dolnej części znajdują się oceny i podsumowania zajęć. Zachęcamy do zapoznania się.

4. Osoby, które nie brały udziału w zajęciach online, ale są chętne na kontynuację kursu w przyszłym roku będą miały możliwość uczestniczenia w konsultacjach we wrześniu.

Na ten moment nie ma oficjalnego stanowiska odnośnie formy zajęć w kolejnym roku. Mamy nadzieję, że będziemy mogli powrócić do zajęć stacjonarnych – na bieżąco obserwujemy wytyczne i dostosowujemy pomieszczenia do wymogów. Gdy tylko pojawią się oficjalne komunikaty będziemy się do nich ustosunkowywać. Zachęcamy do śledzenia aktualności tutaj lub na naszej stronie na Facebooku (również w grupach dla uczniów – do których zapraszamy)

Jeśli mają nie mają Państwo jeszcze pomysłu na wakacje dla dzieci – zapraszamy na obóz językowy z nami:

 • Obóz językowy (angielski + hiszpański) w Międzybrodziu Bialskim, do wyboru kurs windsurfingu lub kurs taneczny,
 • Termin: 1/08 do 11/08/2020 – koszt 1600 zł – zniżki dla rodzeństw oraz naszych uczniów,
 • Jesteśmy biurem turystycznym – posiadamy wszelkie konieczne uprawnienia,
 • Szczegółowa prezentacja obozu: https://youtu.be/z1WUh1Hogo4
 • Zapisy przez ActiveNow,
 • W razie pytań zachęcamy do kontaktu!

Przesyłamy serdeczne pozdrowienia oraz życzenia udanych wakacji od kadry NJO GPilch.

Życzę Państwu udanego i bezpiecznego wypoczynku!

Gabriela Pilch

________________________________________________________________________________________________

Szanowni Państwo,

W związku z tym, że koniec roku szkolnego jest już bardzo blisko informujemy, iż terminy ostatnich zajęć z lektorem dla każdej grupy znajdują się w systemie ActiveNow. (wszystkie moje zajęcia -> ostatnia data zajęć = ostatnie zajęcia)

Ponieważ ostatnie miesiące nauki odbywają się w formie online, nie przewidujemy w tym roku egzaminu pisemnego, jak to było w latach ubiegłych.
We wszystkich grupach /z wyjątkiem grup przedszkolnych/ zostanie jednak przeprowadzony egzamin ustny.
Od trzeciej klasy SP wzwyż oraz w grupach dorosłych odbędzie się on w ramach zajęć konwersacyjnych.
Zagadnienia do tego egzaminu zostaną podane najpóźniej do 5.06 i będą ćwiczone jeszcze w trakcie zajęć.

ZAGADNIENIA DO EGZAMINU DO POBRANIA

GISZOWIEC:

L1 – http://www.pilch-szkola.pl/L1-final-exam-June-2020.pdf

L2- http://www.pilch-szkola.pl/L2-final-exam-June-2020.pdf

L3-http://www.pilch-szkola.pl/L3-final-exam-June-2020.pdf

FCE- http://www.pilch-szkola.pl/FCE-final-exam-June-2020.pdf

Ocena roczna będzie wypadkową ocen zdobytych w trakcie kursu oraz egzaminu ustnego z uwzględnieniem postępu jaki został osiągnięty w tym roku przez ucznia.
Ocena A w tym roku nie będzie jednak skutkowała otrzymaniem darmowego miesiąca nauki w naszej szkole ze względu na brak możliwości przeprowadzenia miarodajnego egzaminu pisemnego w każdej grupie.
Świadectwa ukończenia kursu będzie można odebrać od 1.09 w siedzibie naszej szkoły w Giszowcu i w filii w Murckach.

Pod koniec czerwca będą możliwe konsultacje telefoniczne z lektorami podsumowujące pracę w całym roku. Terminy będą podane w systemie ActiveNow. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości.

Tym uczniom, którzy będą jednak chcieli powalczyć o darmowy miesiąc w roku przyszłym umożliwimy przystąpienie do egzaminu pisemnego z materiału z całego roku, który planujemy zorganizować w drugiej połowie września /po wcześniejszych konsultacjach i powtórkach/. Chęć przystąpienia do tego egzaminu będzie można zgłaszać przez system ActiveNow od 15.06.2020 do 31.08.2020 roku.

Również cały proces zapisu na kursy w nowym roku szkolnym będzie się dalej odbywał przez ten system, który z naszych obserwacji funkcjonuje coraz lepiej i mamy nadzieję, że ułatwia także i Państwu sprawną komunikację ze szkołą i oszczędza cenny czas.
W połowie czerwca pozwolimy sobie przesłać do Państwa zapytanie o chęć kontynuacji zajęć w przyszłym roku.

Przypominamy o opłacie w czerwcu, której wysokość można sprawdzić w zakładce Rozliczenia w ActiveNow.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem szkolnym lub mailowo.

Z życzeniami zdrowia,
Gabriela Pilch

25/03/2020- ZAJĘCIA ONLINE oraz funkcjonowanie zajęć na czas kwarantanny:

1. Bardzo prosimy rodziców, którzy wyrazili zgodę na zajęcia online o udostępnienie uczniom konta ACTIVENOW.
To właśnie tam w zajęciach pojawi się link do połączenia z zajęciami online – instrukcja: INSTRUKCJA -ACTIVENOW

LOGOWANIE DO ACTIVENOW: https://app.activenow.pl/users/sign_in

UWAGA: JEŚLI JESZCZE NIE LOGOWALI SIĘ PAŃSTWO DO SYSTEMY ACTIVENOW PROSIMY O SPRAWDZENIA ZAPROSZENIA NA MAILU LUB KONTAKT Z SEKRETARIATEM

2. Plan zajęć został dostosowany pod obecną sytuację i niektóre zajęcia uległy zmianie – zajęcia, które będą się odbywać za pośrednictwem internetu mają w nazwie słowo „ONLINE”.
Plan jest na bieżąco wprowadzany do ActiveNow. Zajęcia zaczynamy od jutra (tj. czwartek) i prosimy, aby zapoznać się z planem.
Jeśli jeszcze nie ma zmian lub zajęć z oznaczeniem ONLINE tzn. że zajęcia zaczynają się od przyszłego tygodnia i plan pojawi się do piątku w systemie.

3. Zajęcia prowadzone będą na aplikacji ZOOM, która jest darmowa i działa zarówno na komputerach jaki i na smartfonach/tabletach.

Instrukcję instalacji aplikacji wysyłamy w formie graficznej – prosimy o zapoznanie się i zainstalowanie aplikacji.

Instrukcja komputer: https://bit.ly/3btSYwL

Instrukcja telefon: https://bit.ly/33LCld0

4. Osoby, które nie zdecydowały się na zajęcia online – będziemy kontaktować się w sprawie ustalenia dogodnego rozwiązania

Na bieżąco monitorujemy sytuację i jeśli ulegnie ona zmianie będziemy z Państwem w kontakcie.
Będziemy przesyłać pakiety materiałów do samodzielnej pracy i chętnie pomożemy w realizacji zadań szkolnych za pośrednictwem maila/ Facebooka, czy telefonicznie

Informacje o zajęciach online są dla Państwa również dostępne i jeśli zechcą Państwo spróbować to zachęcamy i służymy pomocą.

Zachęcamy do dołączenia do grup na portalu Facebook:

Murcki : https://bit.ly/33NkZMR
Giszowiec: https://bit.ly/33IAKoz

Dziękujemy za wyrozumiałość!