Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,

W tym tygodniu dobiega końca kolejny rok nauki na naszych kursach. Był to rok pełen wyzwań, nowych możliwości, nowych technologii oraz metod prowadzenia zajęć. Rok, który dla każdego z osobna stawiał inne wymagania ale w ostatecznym rozrachunku sprawił, że mieliśmy możliwość spróbowania sposobu nauki, który być może był nam obcy.  W naszej ocenie egzamin na dostosowanie się do nietypowych warunków wszyscy zdaliśmy bardzo dobrze – każdy na swój własny sposób.

Pragniemy Państwu bardzo podziękować za cierpliwość, chęci oraz pozytywne nastawienie. Za znoszenie chwil frustracji spowodowanych technologicznymi zawiłościami i stawiania czoła wyzwaniom internetowych połączeń. Państwa postawa bardzo usprawniła wprowadzenie zajęć online w naszej szkole.

Były też osoby, które z różnych przyczyń nie przystąpiły do tego rodzaju nauczania – Państwu również dziękujemy za szczerość oraz mówienie otwarcie o przeszkodach, które uniemożliwiały uczestnictwo w zajęciach. Pragniemy Państwa zapewnić, że jeśli zdecydują się Państwo na kontynuację zajęć od nowego roku szkolnego, dołożymy wszelkich starań, aby uczniowie mogli w przystępny sposób nadrobić zaległości i płynnie kontynuować kurs w naszej szkole.

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji:

1. Uczniowie, którzy są chętni na kontynuację nauki w kolejnym roku:

  • Prosimy o zapisanie się na kontynuację poprzez swoje konto w ActiveNowinstrukcja zapisu – prosimy wybrać poziom  „kontynuacja” (angielskiego/niemieckiego lub hiszpańskiego + wybrana lokalizacja Murcki/Giszowiec)
  • Dla uczniów, którzy zapiszą się do 31/07/2020 dodajemy specjalną zniżkę: – 10 zł od opłaty wpisowej (zniżka łączy się ze standardowymi zniżkami w opłacie wpisowej)
  • Dodatkowo dla osób, które do końca brały udział w zajęciach w formie online i zdecydują się na kontynuację gwarantujemy brak zmiany cen kursów w roku 2020/2021.

2.  Prosimy o dokonanie zaległych opłat za rok 2019/2020 do 30/06/2020.

3. Odbiór dyplomów za ten rok szkolny będzie możliwy we wrześniu – szczegóły pojawią się tutaj w sierpniu.

Przypominamy również, że w ActiveNow w zakładce „Moje Dane” w dolnej części znajdują się oceny i podsumowania zajęć. Zachęcamy do zapoznania się.

4. Osoby, które nie brały udziału w zajęciach online, ale są chętne na kontynuację kursu w przyszłym roku będą miały możliwość uczestniczenia w konsultacjach we wrześniu.

Na ten moment nie ma oficjalnego stanowiska odnośnie formy zajęć w kolejnym roku. Mamy nadzieję, że będziemy mogli powrócić do zajęć stacjonarnych – na bieżąco obserwujemy wytyczne i dostosowujemy pomieszczenia do wymogów. Gdy tylko pojawią się oficjalne komunikaty będziemy się do nich ustosunkowywać. Zachęcamy do śledzenia aktualności tutaj lub na naszej stronie na Facebooku (również w grupach dla uczniów – do których zapraszamy)

Jeśli mają nie mają Państwo jeszcze pomysłu na wakacje dla dzieci – zapraszamy na obóz językowy z nami:

  • Obóz językowy (angielski + hiszpański) w Międzybrodziu Bialskim, do wyboru kurs windsurfingu lub kurs taneczny,
  • Termin: 1/08 do 11/08/2020 – koszt 1600 zł – zniżki dla rodzeństw oraz naszych uczniów,
  • Jesteśmy biurem turystycznym – posiadamy wszelkie konieczne uprawnienia,
  • Szczegółowa prezentacja obozu: https://youtu.be/z1WUh1Hogo4
  • Zapisy przez ActiveNow,
  • W razie pytań zachęcamy do kontaktu!

Przesyłamy serdeczne pozdrowienia oraz życzenia udanych wakacji od kadry NJO GPilch.

Życzę Państwu udanego i bezpiecznego wypoczynku!

Gabriela Pilch

________________________________________________________________________________________________

Szanowni Państwo,

W związku z tym, że koniec roku szkolnego jest już bardzo blisko informujemy, iż terminy ostatnich zajęć z lektorem dla każdej grupy znajdują się w systemie ActiveNow. (wszystkie moje zajęcia -> ostatnia data zajęć = ostatnie zajęcia)

Ponieważ ostatnie miesiące nauki odbywają się w formie online, nie przewidujemy w tym roku egzaminu pisemnego, jak to było w latach ubiegłych.
We wszystkich grupach /z wyjątkiem grup przedszkolnych/ zostanie jednak przeprowadzony egzamin ustny.
Od trzeciej klasy SP wzwyż oraz w grupach dorosłych odbędzie się on w ramach zajęć konwersacyjnych.
Zagadnienia do tego egzaminu zostaną podane najpóźniej do 5.06 i będą ćwiczone jeszcze w trakcie zajęć.

ZAGADNIENIA DO EGZAMINU DO POBRANIA

GISZOWIEC:

L1 – http://www.pilch-szkola.pl/L1-final-exam-June-2020.pdf

L2- http://www.pilch-szkola.pl/L2-final-exam-June-2020.pdf

L3-http://www.pilch-szkola.pl/L3-final-exam-June-2020.pdf

FCE- http://www.pilch-szkola.pl/FCE-final-exam-June-2020.pdf

Ocena roczna będzie wypadkową ocen zdobytych w trakcie kursu oraz egzaminu ustnego z uwzględnieniem postępu jaki został osiągnięty w tym roku przez ucznia.
Ocena A w tym roku nie będzie jednak skutkowała otrzymaniem darmowego miesiąca nauki w naszej szkole ze względu na brak możliwości przeprowadzenia miarodajnego egzaminu pisemnego w każdej grupie.
Świadectwa ukończenia kursu będzie można odebrać od 1.09 w siedzibie naszej szkoły w Giszowcu i w filii w Murckach.

Pod koniec czerwca będą możliwe konsultacje telefoniczne z lektorami podsumowujące pracę w całym roku. Terminy będą podane w systemie ActiveNow. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości.

Tym uczniom, którzy będą jednak chcieli powalczyć o darmowy miesiąc w roku przyszłym umożliwimy przystąpienie do egzaminu pisemnego z materiału z całego roku, który planujemy zorganizować w drugiej połowie września /po wcześniejszych konsultacjach i powtórkach/. Chęć przystąpienia do tego egzaminu będzie można zgłaszać przez system ActiveNow od 15.06.2020 do 31.08.2020 roku.

Również cały proces zapisu na kursy w nowym roku szkolnym będzie się dalej odbywał przez ten system, który z naszych obserwacji funkcjonuje coraz lepiej i mamy nadzieję, że ułatwia także i Państwu sprawną komunikację ze szkołą i oszczędza cenny czas.
W połowie czerwca pozwolimy sobie przesłać do Państwa zapytanie o chęć kontynuacji zajęć w przyszłym roku.

Przypominamy o opłacie w czerwcu, której wysokość można sprawdzić w zakładce Rozliczenia w ActiveNow.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem szkolnym lub mailowo.

Z życzeniami zdrowia,
Gabriela Pilch

25/03/2020- ZAJĘCIA ONLINE oraz funkcjonowanie zajęć na czas kwarantanny:

1. Bardzo prosimy rodziców, którzy wyrazili zgodę na zajęcia online o udostępnienie uczniom konta ACTIVENOW.
To właśnie tam w zajęciach pojawi się link do połączenia z zajęciami online – instrukcja: INSTRUKCJA -ACTIVENOW

LOGOWANIE DO ACTIVENOW: https://app.activenow.pl/users/sign_in

UWAGA: JEŚLI JESZCZE NIE LOGOWALI SIĘ PAŃSTWO DO SYSTEMY ACTIVENOW PROSIMY O SPRAWDZENIA ZAPROSZENIA NA MAILU LUB KONTAKT Z SEKRETARIATEM

2. Plan zajęć został dostosowany pod obecną sytuację i niektóre zajęcia uległy zmianie – zajęcia, które będą się odbywać za pośrednictwem internetu mają w nazwie słowo „ONLINE”.
Plan jest na bieżąco wprowadzany do ActiveNow. Zajęcia zaczynamy od jutra (tj. czwartek) i prosimy, aby zapoznać się z planem.
Jeśli jeszcze nie ma zmian lub zajęć z oznaczeniem ONLINE tzn. że zajęcia zaczynają się od przyszłego tygodnia i plan pojawi się do piątku w systemie.

3. Zajęcia prowadzone będą na aplikacji ZOOM, która jest darmowa i działa zarówno na komputerach jaki i na smartfonach/tabletach.

Instrukcję instalacji aplikacji wysyłamy w formie graficznej – prosimy o zapoznanie się i zainstalowanie aplikacji.

Instrukcja komputer: https://bit.ly/3btSYwL

Instrukcja telefon: https://bit.ly/33LCld0

4. Osoby, które nie zdecydowały się na zajęcia online – będziemy kontaktować się w sprawie ustalenia dogodnego rozwiązania

Na bieżąco monitorujemy sytuację i jeśli ulegnie ona zmianie będziemy z Państwem w kontakcie.
Będziemy przesyłać pakiety materiałów do samodzielnej pracy i chętnie pomożemy w realizacji zadań szkolnych za pośrednictwem maila/ Facebooka, czy telefonicznie

Informacje o zajęciach online są dla Państwa również dostępne i jeśli zechcą Państwo spróbować to zachęcamy i służymy pomocą.

Zachęcamy do dołączenia do grup na portalu Facebook:

Murcki : https://bit.ly/33NkZMR
Giszowiec: https://bit.ly/33IAKoz

Dziękujemy za wyrozumiałość!